اجزای تشکیل دهنده لایه زمینه بخش ۲

اجزای تشکیل دهنده لایه زمینه

اجزای تشکیل دهنده لایه زمینه بخش ۲

پود :

یکی دیگر از اجزای اصلی و مهم لایه زمینه فرش، “نخ پود” می­باشد. نخ های پود برخلاف نخ­ های تار و خاب که در راستای طولی فرش و دستگاه بافندگی قرار گرفته اند، در راستای عمود بر آن­ها و یا به عبارتی در راستای­ عرض ماشین بافندگی در داخل بافت زمینه قرار می­گیرند. مهم­ترین وظیفه نخ­ های پود، کنار هم نگه­داشتن نخ های چله به فواصل مشخص و ثابت و در نتیجه استحکام بخشیدن به بافت زمینه و کل فرش در جهت عرض می­باشد. در واقع، هر نخ پود به صورت کاملا صاف و کشیده شده در داخل دهنه بافت بین دو دسته موازی نخ های چله قرار داده می­شود که به این عملیات “پود­ گذاری” می­گویند. با بسته شدن دهنه بافت، نخ های لابه­ لای نخ­ های تار قرار می­گیرد و بدین صورت لایه زمینه فرش شکل می­گیرد.

ویژگی­های عرضی فرش ماشینی (خصوصیات هر فرش در جهت عرض آن )، به عواملی مانند جنس الیاف، استحکام، ازدیاد طول تا حد پارگی، نمره و تاب نخ ­های پود بستگی دارد. علاوه بر آن، تعداد پود در یک سانتی­متر عرض فرش یا همان تراکم پودی فرش نیز بر خصوصیات عرضی فرش تاثیر است.

یکی از مشکلاتی که حین تولید فرش ماشینی وجود دارد، ” جمع شدگی عرضی فرش” پس از انجام عملیات آهار می­باشد. میزان جمع شدگی قابل قبول، معمولا بین ۱ تا ۵/۰ عرض فرش است. این مقدار جمع شدگی یکی از مواردی است که دقیقا به ویژگی های نخ پود بستگی دارد. به نظر می­رسد عواملی چون جنس نخ­های پود، نمره آن­ها، میزان تاب نخ­ها، تثبیت نخ (اصطلاحا فیکسه کردن یا نکردن نخ پود هنگام پودگذاری، تراکم عرضی(تاری)  فرش و نوع طرح بافت زمینه فرش، بر میزان جمع شدگی عرض فرش حین آهار تاثیرگذار است.

/ آموزشی, مقالات

اشتراک گذاری پست

دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =