ویژگی های مهم الیاف مصرفی در نخ خاب (بخش ۱)

ویژگی الیاف مصرفی در نخ خاب

ویژگی های مهم الیاف مصرفی در نخ خاب (بخش ۱)

با توجه به نوع و اهمیت کارکرد نخ خاب در عملکرد کلی فرش  ماشینی، الیاف مصرفی جهت تهیه نخ خاب باید دارای ویژگی­های زیر باشند:

  • طول و ظرافت مناسب
  • استحکام کافی
  • ازدیاد طول تا حد پارگی مناسب
  • بازگشت ­پذیری مطلوب ( پس از پاخوردن فرش یا قرار دادن اجسام سنگین روی فرش)
  • قابلیت رنگ­ پذیری

”طول‟ و ”ظرافت‟ الیاف مستقیما بر روی خواص فیزیکی-مکانیکی نخ خاب حاصل تاثیر می­گذارد. به طور مثال افزایش طول الیاف سبب افزایش استحکام، افزایش ازدیاد طول تا حد پارگی و کاهش پرزآلودگی نخ می­شود. همچنین افزایش ظرافت الیاف (کاهش دنیر آن­ها) سبب افزایش نرمی، لطافت و ظرافت خاب فرش شده، امکان ریسیدن نخ­های ظریف­تر را فراهم می­کند. در مقابل، افزایش ظرافت الیاف در نخ، کاهش قابلیت­ بازگشت­ پذیری خاب فرش را به همراه خواهد داشت.

برای تبدیل الیاف به نخ طی مرحله ریسندگی، نیاز به الیاف استیپل با طول و ظرافت مطلوب می­باشد. به طور مثال، الیاف اکریلیک مورد استفاده برای تهیه نخ خاب نمره ۵/۱۰ دولای متریک، دارای طول ۷۰ تا ۱۵۰ میلی­متر و ظرافت بین ۷ تا ۱۵ دنیر هستند. از زمان­های گذشته، استفاده از مخلوط سه دسته از الیاف اکریلیک به طول­های ۷۰، ۱۰۰ و ۱۵۰ میلی­متر و ظرافت­های ۷، ۱۰ و ۱۵ دنیر(به نسبت های معین) جهت تهیه نخ خاب متداول بوده است. شاید بتوان مهم­ترین دلایل استفاده از مخلوط الیاف اکریلیک با ظرافت­ها و طول­های مختلف به جای یک نوع لیف با طول و ظرافت معین را چنین بیان نمود: شبیه کردن هر چه بیشتر نخ اکریلیک به نخ پشمی و تامین همزمان نرمی نخ، بازگشت­پذیری، استحکام، ازدیاد طول تا حد پارگی، پرزآلودگی و سایر خواص فیزیکی-مکانیکی مطلوب نخ خاب.

 

منبع :

کتاب فرش ماشینی تالیف دکتر دیاری

مجله فرش ماشینی

مجله کهن

کتاب در مورد فرش ماشینی بیشتر بدانیم

/ آموزشی, فرش, مقالات

اشتراک گذاری پست

دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 1 =